Oboznámenie so spracovaním osobných údajov - GPDR Čítaj viac
Články / Príspevky

12. ročník eXtrém maratón

Dnes sa konal na Furči 12. ročník eXtrém maratónu. Na náročnú kopcovitú trať sa vydalo 32 maratóncov. Bežalo sa po lesnom chodníku na Zelený dvor a odtial asi 1 a pol kilometetra dolu kopcom smerom na Budimír kde bola obrátka. Celkovo bežci absolvovali 4 okruhy s prevýšením 1199,7 m. Najlepšie si počínal držiteľ traťového rekordu, maďarský ultramaratónec Jánoš Bogár, ktorý zvíťazil časom 3:07:07. Druhý dobehol domáci Erik Onofrej v čase 3:10:41, tretí so stratou 20 sekúnd Jozef Čurlej ml. - 3:11:01. V kategórií 40-49 ročných zvíťazil Spišiak Róbert bežiaci za klub ALL4RUN Košice (3:15:33), druhý dobehol Čižmár Peter (3:18:49) a tretí Šoltéz Jozef 3:57:41. V kategórií päťdesiatnikov prvenstvo patrilo Jánošovi Bogárovi, pred Františkom Michaličkom, tretí dobehol domáci pretekár Andrej Leder zo stratou 11 sekúnd na Michaličku. V kategórií veteránov si najlepšie počínal Šmida Vladimír bežiaci za klub MK Tatran SNV, pred domácimi pretekármi Maňákom a Báčikom. Súčasťou vyhodnotenia maratónu bolo aj vyhodnotenie dvojkombinácie Furčianskych maratónov, kde sa sčítaval čas Furčianského maratónu a eXtrém maratónu. Víťazom sa stal Jánoš Bogár v súčte časov 6:04:06 (FM - 2:56:59, eXtrém - 3:07:07). Na trať maratónu sa postavila aj jedna žena - Seidlová Eva, za čo jej patrí veľký obdiv. Veľký obdiv patrí aj všetkým, ktorých neodradilo tropické počasie a ktorí dobehli úspešne do cieľa. Kompletné výsledky na stiahnutie sú k dispozícií na odkaze [vysledky eXtrem maraton]. Výsledky boli pridané aj do [databázy výsledkov]. Čoskoro nahodíme rozširené výsledky doplnené o medzičasy na jednotlivé kolá a ďalšie fotogalérie.